KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13312477
nr 1331 2477
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Elementära former III". Signerad, numrerad 2/2 (provtryck, ej noterat i Haskel). Oramat löst blad. Motivet: ca 27x36,5 cm, bladets mått: 63x82 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 juni 2020
kl 19:11:24
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander